بهترین موزاییک ها جهت کفسازی پارکینگ

بهترین-موزاییک-ها-جهت-کفسازی-حیاط-و-پیاده-رو

فهرست مطالب

 

در این مقاله کاربردی و کوتاه به این موضوع میپردازیم که در چه پارکینگ هایی از چه موزاییک و یا کفپوش استفاده کنیم و یا اصلا استفاده از کفپوش ها و موزاییک ها در محیط پارکینگ امکان پذیر است یا خیر. بهترین موزاییک ها جهت کفسازی پارکینگ کدام محصولات هستند؟ در ادامه این مقاله با ما باشید و بررسی تمام عوامل مختلف میپردازیم.

آیا استفاده از موزاییک ها در پارکینگ امکان پذیر است؟

قطعا استفاده از موزاییک در هر مکانی امکان پذیر است اما خب برخی علل ها مورد برسی قرار میگیرند مانند زیبایی، نوع کاربری و… که در انتخاب یا عدم انتخاب موزاییک تاثیر گذار هستند. همچنین از هر موزاییک و یا کفپوشی نمی شود در هر منطقه ای استفاده کرد در همین صورت با توجه به این شرایط و علل ها، استفاده، عدم استفاده،نوع کفپوش مورد استفاده جهت کفسازی پارکینگ انتخاب می شود.

شرایط تاثیر گذار جهت انتخاب کفپوش برای کفسازی پارکینگ ها

مهمترین علت هایی که در انتخاب کفپوش و یا عدم اجرا این موزاییک ها، جهت کفسازی پارکینگ ها اثر گذارند در همین بخش به آنها میپردازیم و تک تک آنها را بررسی خواهیم کرد.

ترافیک بالا و حجم زیاد رفت آمد در پارکینگ ها(پارکینگ های عمومی): معمولا پارکینگ های پرفت و آمد مانند پارکینگ های عمومی و یا مجتمع های مسکونی بزرگ به چندین دلیل نمیتوانند از موزاییک ها و یا کفپوش های بتنی استفاده کنند.

  1. به دلیل رفت و آمد و ترافیک سنگین و بار های وارده بروی موزاییک های پلیمری، قطعا عمر مفید این محصول را کاهش خواهند داد. اما محصولاتی مانند کفپوش های بتنی پرسی این مشکل را برطرف کردند.
  2. مقرون به صرفه نبودن: قطعا پارکینگ های پر ترافیک مساحت بزرگی خواهند داشت. در همین جهت استفاده از کفپوش های بتنی پرسی و یا موزاییک پلیمری مقرون به صرفه نخواهد بود و هزینه بالایی خواهد داشت.
  3. آب و هوا مناطق: آب و هوای مناطق در انتخاب کفپوش برای هر منطقه ای از پروژه مهم است. برخی از کفپوش ها و یا موزاییک ها بدلیل رطوبت و همچنین سرمای بیش از حد دچار خرابی خواهند شد.
  4. زمان اجرا: در صورتی که پروژه بزرگ باشد، با توجه به علل های قبلی گفته شده، زمان هم یکی دیگر از معایب استفاده از کفپوش ها در پارکینگ های پررفت و آمد می باشد. استفاده از این قطعات بتنی در مساحت های بزرگ، بسیار وقت گیر و نصب آن بسیار طولانی خواهد شد.

اگر پارکینگ پر رفت و آمد و ترافیک سنگین داریم، پس باید چه کاری انجام داد؟

همانطور که گفته شد میتوان از محصولات کفپوش بتنی پرسی در ترافیک های سنگین استفاده نمود. این قطعات بتنی بسیار محصولاتی با دوام و مستحکم هستند و در برابر انواع نیروها و هر نوع آب و هوایی مقاوم هستند. اما خب اگر وقت گیر بودن پروژه و طولانی شدن آن هیچگونه مشکلی برای شما ندارد میتوانید از این محصولات بهره ببرید.

معمولا پارکینگ های ترافیک سنگین( پارکینگ ها عمومی، مراکز خرید و…)، کف خود را بطور کل بتن می کنند که بسیار روش مقرون بصرفه از لحاظ مالی، وقت و طول عمر می باشند.

جهت مشاهده شرایط کفسازی با بتن، دریافت قیمت و سفارش، میتوانید قسمت کفسازی با بتن مسلح را مشاهده نمایید.

اگر پارکینگ با رفت و آمد معمولی و یا سبک داریم چه پیشنهادی می دهید؟

در صورتی که شرایط شما اینگونه است میتوانید از محصولات موزاییک پلیمری استفاده نمایید. این قطعات بتنی دارای ظاهری زیبا و هم تا حدودی مقاوم در برابر ترافیک های معمولی مانند پارکینگ های مجتمع های مسکونی متوسط بوده، استفاده نمود. همچنین میتوان از محصولات ویژه واش بتن ماشینی نیز در این مناطق استفاده کرد.

این مقاله راهنما کوچکی بود تا به مشتریان عزیز در خرید کفپوش و یا موزاییک برای هر منطقه ای از خانه، ویلا، باغ و… کمک کرده و با خیال آسوده خرید خود را انجام دهید.

جهت مشاهد محصولات میتوانید قسمت محصولات کفپوش بتنی را مشاهده نمایید.

گروه تولیدی صنعتی آبین بتن | تولید کننده انواع قطعات بتنی

امتیاز دهید!
کیارش نجفی

کیارش نجفی

4 سالی هست که به طور مداوم در قسمت دیجیتال مارکتینگ شرکت آبین بتن به مدیریت فضای مجازی و تولید محتوا اصولی و دقیق درباره محصولات و حوزه بتن کار میکنم و اطلاعات دقیق و درست در اختیار تمامی کاربران قرار میدهم و به پیشرفت اطلاعات عمومی درباره این حوزه در فضای مجازی کمک میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.

سبد خرید
منو