بررسی و معرفی محصولات بتنی, کفپوش های بتنی

موزاییک بتنی پلیمری چیست؟

بررسی موزاییک پلیمری

موزاییک بتنی پلیمری|مزایا، معایب و تمامی ویژگی سنگ مصنوعی سمنت پلاست و محصولات پلیمری

موضوعاتی که در این مقاله میخوانید به شرح زیر است:

 • موزاییک چیست؟
 • پلیمر چیست؟
 • فوق روان کننده های بتن
 • موزاییک پلیمری چیست؟
 • مزایا و معایب کفپوش پلیمری
 • مواد تشکیل دهنده
 • چگونه موزاییک پلیمری تولید کنیم؟
 • موزاییک پلیمری در کجا استفاده می شود؟
 • موزاییک پلیمری چگونه نصب می شود؟
 • نحوه قیمت گذاری
 • طرح های موزاییک پلیمری
 • ابعاد موزاییک پلیمری
 • مشخصات فنی

دپو موزاییک پلیمری کارخانه آبین بتن

بررسی موزاییک بتنی پلیمری

قبل از هرچیزی شاید برای شما جالب باشد که اصلا موزاییک پلیمری از کجا آمده و چرا اصلا به آن سنگ مصنوعی سمنت پلاست می گویند؟ چرا اصلا موزاییک پلیمری ؟ در همین صورت به توضیح تک تک اصطلاحات آن پرداخته ایم پس حتما به ادامه مقاله دقت کنید.

موزاییک

موزاییک قطعه ای سیمانی (بتنی) است که تراکم آن از طریق فشار پرسی یا ویبره به وجود آمده است و به انواع مختلفی تقسیم می شوند. موزاییک ها از ترکیب ماسه، سیمان، آب و پودرسنگ تشکیل می شود. این محصولات از زمان های قدیم مورد توجه عموم بوده است و به روش ها مختلف تولید و روانه بازار می شود. موزاییک ها از دو لایه رویه و زیرین تشکیل شده است که لایه رویه متشکل از سنگ، سیمان و و دانه های بندی های رنگی می باشد. لایه زیرین ضخامت بیشتری نسبت به لایه رویه دارد و نقش آن تحمل نیرو ها و فشار ها می باشد و از سیمان، آب و ماسه تشکیل شده است.

موزاییک ها مصارف زیادی از قبیل زیباسازی پیاده روها، پارک ها، پشت بام ها، روف گاردن و… دارند. اما به دلیل نوع فرآیند تولید در زمان های قدیم (روش سنتی) و نبودن تکنولوژی ساخت امروزه، استفاده از این محصولات بسیار اندک بوده و بعد از مدت کوتاهی دچار خرابی می شدند.

با توسعه، تحقیقات و آزمایشات انجام شده و اضافه کردن افزودنی ها به بتن قطعات، انواع موزاییک ها با خصوصیات مختلف در کنار رفع کمبود ها و ضعف های موزاییک های سنتی تولید و روانه بازار شدند.

در ضمن مقاله “انواع موزاییک” را مطالعه کنید تا با محصولات آبین بتن و همچنین انواع کفپوش های بتنی آشنا شوید.

خط تولید موزاییک پلیمری

پلیمر ها و ارتباط آن ها با موزاییک های پلیمری

پلیمر نوعی مواد شیمایی است که از واحد های تکرار شونده ملکول های کوچک تشکیل شده است و یک ملکول بزرگ را تشکیل می دهد. این مواد، زنجیره ای از اتم های هیدروژن و کربن هستند. پلیمر های می توانند به صورت طبیعی یافت شوند و یا به صورت مصنوعی به وجود آیند. پلیمر ها انواع مختلفی دارند اما نوعی که اینجا مورد توجه ما و مربوط به موضوع این مقاله است پلیمر های ترموست هستند که به صورت شبکه های سه بعدی می باشد که شامل رزین های اپوکسی و کربوسیلات های که در ساخت موزاییک های پلیمری استفاده می شود است. از جمله این پلیمر های ترموست هستند که از فوق روان کننده های بتنی به شمار می آیند.

همچنین درصورت اطلاعات بیشتر درباره پلیمر ها میتوانید مقاله کامل پلیمر را در سایت ویکی پدیا مشاهده کنید.

فوق روان کننده های بتن

مواد پلیمری هستند که باعث کاهش آب بتن، همچنین تراکم خوب و در نتیجه طرح اختلاط خوب بتن می شوند. فوق روان کننده ها می توانند تا حداکثر 50 درصد جذب آب یک قطعه بتنی را کاهش داده و در نتیجه مقاومت محصول را در چند وجه که شامل مقاومت فشاری، کششی، دمایی و … بالا برده و یک قطعه با کیفیت تحویل دهد. یکی از مزیت های استفاده از فوق روان کننده ها در کفپوش های بتنی، مقاومت بالا این محصولات در برابر یخ بندان است که بسیار مورد توجه قرار دارند.

درصورتی که علاقه زیادی به دریافت اطلاعات بیشتر درباره رزین و فوق روان کننده ها دارید میتوانید مقاله “رزین و انواع آن ” را مشاهده کنید. در این مقاله به بررسی کامل انواع رزین و رزین مورد استفاده در محصولات پلیمری پرداخته ایم.

دپو موزاییک پلیمری

موزاییک بتنی پلیمری چیست ؟

کفپوش بتنی پلیمری نوعی سنگ مصنوعی می باشد که بسیار متراکم یا به عبارت دیگر خود متراکم است که این تراکم به دلیل وجود افزودنی های بتنی که شامل رزین پلیمری و یا رزین سنگ مصنوعی می باشد، به وجود می آید که به این فرآیند که همراه با لرزش به روی میز ویبره صورت می گیرد، پلیمریزاسیون می گویند.

ویدئو موزاییک های پلیمری گروه تولیدی صنعتی آبین بتن

مزایا کفپوش های پلیمری

یکی از مهم ترین وجه تمایز این محصول، نفوذ ناپذیر بودن آب به بافت محصول است. جذب آب این محصول در حد 5% می باشد که در برابر سرما شدید بسیار مقاوم بوده است. اکثر مشتریان و پیمانکاران به علت نامرغوب بودن موزاییک های قدیمی و سنتی به علت یخ زدگی، رنگ پریدگی و کم بودن تنوع، ناراضی بوده اند.موزاییک های پلیمری علاوه بر ضخامت 2 سانتی متری از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند. این موزاییک به دلیل سبک بودن و کاربرد، در بیشتر نواحی ساختمان ها و حمل و نقل آسان، مورد توجه مشتریان قرار گرفته است.

ویژگی دیگر این موزاییک حیاطی، عدم نیاز آبدهی بعد از تولید است که بسیار اثر گذار در زمان کار و اجرا است. از دیگر ویژگی های موزاییک پلیمری، میتوان سرعت بالا آن در زمان تولید یاد کرد که این حسن را می توان برای تولیدکنندگان در نظر گرفت.

از دیگر ویژگی های این محصولات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نصب آسان با ملات ماسه و سیمان
 2. شست و شو آسان
 3. قابلیت استفاده به صورت ترکیبی و چند رنگ در کنار هم
 4. وزن سبک در قبال مقاومت بالا
 5. تنوع بالا در ابعاد و عدم نیاز به برشکاری در حین اجرا
 6. تنوع بالا در طرح و رنگ بندی
 7. قابلیت استفاده از این محصولات به عنوان سنگ نما

موزاییک پلیمری اجرا شده

مواد تشکیل دهنده

سیمان خاکستری، سیمان سفید، ماسه دوبارشور طبیعی، شن شکسته نخودی، افزودنی (رزین) و پیگمنت های رنگی از مواد تشکیل دهنده این محصولات هستند. استفاده از متریال با کیفیت و تهیه آن جهت داشتن یک محصول با کیفیت کار دشواری است پس حتما هنگام خرید موزاییک پلیمری از منابع معتبر خرید خود را انجام دهید.

نحوه تولید موزاییک پلیمری

نحوه تولید این محصولات به این صورت است که ابتدا ماسه را به اندازه وزن مشخص شده داخل میکسر ریخته و شن شکسته نخودی به ماسه اضافه می شود و سپس سیمان با وزن مشخص به شن و ماسه اضافه شده و حدود 5 الی 10 دقیقه متریال خشک، با هم میکس می شوند. بعد از این مرحله آب به اندازه ای که فقط یک رطوبت مشخصی داشته باشد اضافه می شود. بعد از یکنواخت شدن متریال، افزودنی ها به بتن اضافه می شوند. باید توجه داشته باشیم که مواد افزودنی بیش از حد میکس نشود زیرا باعث افت شدید کیفیت بتن می شود. بعد از زمان مشخص شده، بتن آماده قالب گیری می باشد. بتن آماده توسط اپراتور برای قالب گیری هدایت می شود. وزن هریک از قطعه ها قبل از قالب گیری روی ترازو دیجیتال وزن شده و بعد روی میز ویبره قرار می گیرد. قالب ها بعد از طی حدود 3.5 الی 4 متر روی میز ویبره، کامل سطح یکنواختی پیدا میکنند و تمام هوای داخل بتن خارج می شود و در مرحله آخر توسط اپراتور دیگری شن پاشی یا اسکوپ محصول شروع می شود و قالب ها برای استراحت و کیورینگ (عمل آوری بتن) داخل قفسه های مربوطه انتقال داده می شوند. دمای داخل اتاقک دپوی محصول بسیار مهم می باشد. (بخصوص در 6 ماه دوم سال که دمای هوا به شدت پایین است.)

رزین از اصلی ترین و مهم ترین متریال تشکیل دهنده موزاییک پلیمری است که باید توجه ویژه ای به آن داشت.

ترجیحا در زمان دپو محصول بین محصولات فاصله گذاشته می شود تا هوا بین آن ها جریان داشته باشد. این امر بسیار در کیفیت ظاهر محصول پس از گذشت چندین روز قرار گرفتن در دپو کمک میکند.

خط تولید موزاییک پلیمری

سنگ اسکوپ

به دلیل وجود رزین و کم شدن جذب آب قطعه، نصب این محصولات به شدن دشوار است، در همین صورت جهت رفع این مشکل و راحتی کار، در پشت محصول شن پاشی کرده که به این عمل سنگ اسکوپ گویند. نیمی از این سنگدانه ها در داخل بتن فرو رفته و نیمی خارج که باعث چسبندگی فوق العاده قطعه به ملات زیر کار می شود.

سنگ های اسکوپ پشت موزاییک پلیمری

انواع قالب های موزاییک پلیمری

از مهمترین ارکان تولید محصولات پلیمری قالب های آن هستند که به دو نوع سخت و نرم تقسم شده اند.

از قالب های نرم بیشتر جهت تولید سنگ های نما استفاده می شود اما از قالب های سخت که شامل قالب های ABS و تزریقی نشکن هستند برای تولید کفپوش های بتنی، جدول و … استفاده می شود. که معمولا قالب های نوع ABS جهت تولید موزاییک پلیمری مناسب تر هستند.

تولید موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری در چه مکان های استفاده می شود؟

به دلیل زیبایی و مقاومت بالا در قبال سبک بودن این محصولات، در نواحی مختلف ساختمان و مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. مکان های عمده استفاده از محصولات پلیمری در حیاط ها، پیاده روها، پشت بام، روف گاردن و… می باشد.

اما مهترین نکته در این بخش: موزاییک بتنی پلیمری به علت ساختار و تولید با اضافه کردن نانو به این محصول از نظر جذب آب به حداقل رسیده است که در برابر سرمای شدید کاملا مقاوم بوده است. در ساخت و تولید موزاییک های پلیمری فرمول ساخت بتن به راحتی میتوان به اکثر مناطق سرد پیشنهاد و با خیال آسوده استفاده کرد.همچنین موزاییک های پلیمری به علت سبک بودن و مقاومت بالا بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است.

ویدیو خط تولید موزاییک پلیمری

نحوه نصب و اجرا

در نصب این نوع کفپوش ها باید زیر سازی بطور اصولی و رعایت نکات مهم صورت گیرد، با ریختن یک لایه ملات خیس و صاف کردن سطح زیر، هموار سازی (شیب بندی) انجام شده و مرحله اول انجام می شود. در مرحله بعدی باید لایه ای از دوغاب تشکیل شده از پودرسنگ و سیمان با ضخامت 2 تا 5 میلی متر کف کار را بپوشانید. حالا باید موزاییک ها را با توجه به اینکه مربع یا مستطیل  هستند در کنار هم به طور مرتب قرار دهیم. حالا با استفاده از یک چکش پلاستکی روی موزاییک ها ضربه زده تا دوغاب زیر، کاملا صاف و به طوری که از داخل درز های بین موزاییک ها قابل مشاهده باشد. این دوغاب ها را با استفاده از یک پارچه پاک می شود. اگر درزهای خالی بین موزاییک ها مشاهده می شود، دوغابی روان با ترکیب آب، سیمان و رنگ تهیه می شود و بین درز ها ریخته می شود. روش های دیگری جهت اجرا موزاییک های پلیمری موجود است که ما در این مقاله روش دوغاب (بهترین روش) را توضیح داده شده است.

دپو موزاییک پلیمری آبین بتن

نحوه قیمت گذاری این محصول

با توجه با متریال استفاده شده جهت مقاومت بالا، وزن سبک، ظاهری زیبا، این محصول در بین دیگر موزاییک ها دارای قیمت مناسب تری می باشد، اما با توجه به استاندارد ها و کیفیت موزاییک پلیمری، هر تولید کننده به نحوه خاصی این محصول را تولید می کند و قیمت آن متفاوت است. بطور مثال برخی از تولید کنندگان با استفاده از افزودنی و مصالح بی کیفیت این محصول را با پایین ترین قیمت با همان شکل ظاهری ارائه می کنند و نتیجه این نوع تولید بعد گذشت یک دوره کوتاه مشخص می شود. پس حتما منابع معتبری را جهت خرید موزاییک پلیمری را انتخاب کرده و از معتبر بودن آنها مطمئن شوید. ارزان خریدن نشان از سود شما نیست و شاید ضرر های بسیاری زیادی را در طی مدت چند ماهه به شما وارد کند.

انواع محصولات پلیمری

علاوه بر موزاییک های بتنی پلیمری، محصولات دیگری نیز به روش پلیمری تولید می شوند که در این مقاله جهت افزایش اطلاعات کاربران گفته شده است. محصولات پلیمری شامل:

 1. سنگ های نما پلیمری، تولید انواع سنگ نما بروش پلیمری و یا استفاده از موراییک های پلیمری جهت نما
 2. سنگ کف پله پلیمری که این محصولات جهت پوشاندن کف پله استفاده شده و بسیار زیبا و کاربردی هستند
 3. دور درختی پلیمری که از این محصولات جهت تفکیک درخت ها از دیگر نواحی استفاده می شود
 4. جدول فانتزی پلیمری (جدول دور باغچه ای) که جهت جداسازی فضاها سبز از محیط های عبور مرور استفاده می شود

دپو موزاییک پلیمری طرح یاس

مدل های موزاییک پلیمری

موزاییک بتنی پلیمری دارای طرح و رنگ های مختلفی می باشد و تنوع بالا آن، یکی از علت های محبوبیت آن می باشد. طرح های این محصول به شرح زیر است:

 • کفپوش پلیمری طرح سنگ فرش
 • طرح خطیبی
 • طرح چرمی
 •  طرح ساده
 • طرح قابدار
 • طرح پارسه
 •  طرح شیاری
 • طرح یاس
 • طرح ونوس
 • طرح تیشه ای
 • طرح نگین
 • طرح کوبیک
 • طرح طنابی
 • طرح واش

دپو موزاییک پلیمری طرح پارسه

سایز های کفپوش پلیمری

 • 40*40 سانتی متر
 • 45*45 سانتی متر
 • 30*60 سانتی متر
 • 40*60 سانتی متر
 • 20*40 سانتی متر
 • 50*50 سانتی متر
 • 54*54 سانتی متر
 • 43*43 سانتی متر

موزاییک پلیمری طرح پارسه اجرا شده

نحوه تشخیص موزاییک پلیمری مرغوب و با کیفیت

در خرید موزاییک پلیمری به چند نکته باید توجه نمود که باعث جلو بسیاری از ضرر ها گرفته شود:

 1. بررسی کیفیت قطعه
 2. محل استفاده این محصولات
 3. قیمت و توجیه اقتصادی

کیفیت محصول

کیفیت قطعه از اولین و مهمترین نکات خرید محصولات پلیمری و هر محصول دیگری است. تشخیص مرغوبیت محصولات پلیمری آنچنان که فکر میکنید دور از ذهن نیست و با توجه به نکاتی که در ادامه این مقاله گفته شده، می توان مرغوبیت یک موزاییک پلیمری را تشخیص داد.

محصولات پلیمری نامرغوب با محصولات با کیفیت در دید اول قابل تشخیص نیستند. پس در قدم اول تولید کننده و یا فروشگاه معتبری را جهت خرید انتخاب کنید. اما خب در ادامه به بررسی و تشخیص مرغوبیت و عیار این محصولات می پردازیم، پس به تصویر زیر دقت کنید:

پشت موزاییک پلیمری

همانطور که مشاهده میکنید سنگدانه های ریزی در پشت این موزاییک پلیمری چسبیده است که در ابتدا مقاله توضیح داده شده است اما بازم به این نکته اشاره می کنیم: به این سنگدانه ها،اسکوپ می گویند، این امر به دلیل عدم جذب آب و جهت گیرایی بهتر در حین نصب صورت می گیرد و امر مهمی است. همانطور که مشاهده می کنید مرغوبیت این قطعه بتنی کاملا مشخص است. حالا به چه دلیل ؟

روش ساده تشخیص و تست مرغوبیت موزاییک پلیمری

در همین ابتدا و در نگاه اول به چند نتیجه میرسیم. اولین مورد همان اسکوپ است. سنگدانه های اسکوپ و تراکم آن ها و همچنین عدم فرو رفتن آن ها در ملات، نشان از مرغوبیت این قطعه بتنی خواهد داد. در صورتی که تراکم سنگدانه های اسکوپ کم باشد، هنگام اجرا دچار مشکل شده و قطعا موزاییک ها لق خواهند شد. پس حتما به تراکم اسکوپ و عدم فرو رفتن آن ها در ملات دقت داشته باشید.

مورد بعدی نیز که آن هم با چشم قابل مشاهده است، مشاهده ملات پشت محصول است. در تصویری که در بالا از پشت موزاییک پلیمری مشاهده می کنید، توجه کنید که ملات آن کاملا صاف و صیغلی است و همین امر نشان از طرح اختلاط خوب و آب کافی ملات و در نتیجه مرغوبیت محصول را نشان می دهد. در صورتی که ملات محصول بصورت اسفنجی و دارای حفره های زیاد باشد، بیانگر عدم مرغوبیت  طرح اختلاط آن است. همچنین میتوان جهت تشخیص بهتر، یک شی مستحکم فلزی برداشته و روی ملات کشیده، در صورتی که یک لایه از ملات پودر شود بیانگر عدم کیفیت ملات این قطعه است.

عدم تراکم اسکوپ موزاییک پلیمری.jpg

پس از توضیحات بالا لازم است به این نکته توجه فرمایید که رابطه ای بین ملات خوب و سنگ اسکوپ است. در صورتی که ملات نامرغوب، و آب بتن نامناسب باشد، پس از پاشش سنگدانه های اسکوپ، این سنگدانه ها در داخل ملات فرو می رود. پس در صورت مشاهده یکی از این علل، حتما توجه داشته باشید که بتن نامرغوب مساوی است با سنگدانه های اسکوپ فرو رفته و عدم تراکم آنها.

مورد بعدی رنگ محصول است، حتما توجه نمایید در صورتی که رنگ محصول بی روح و یا بسیار تیره و پرنگ شده باشد نشان دهنده عدم اطلاعات کافی تولید کننده در این موضوع است. البته این نکته حائز اهمیت است که برخی افراد به صورت سفارشی رنگ را به درخواست خود مشتری تغییر می دهند. پس حتما کیفیت محصول را، باتوجه به توضیحات بالا قبل از خرید بررسی نمایید تا اطلاعات کافی در حین خرید موزاییک ها داشته باشید.

محل استفاده از محصول

یکی از علل های دیگر که حتما قبل از خرید باید به آن توجه نمود محل استفاده است. حتما قبل از خرید از چند وجه محل استفاه خود را بررسی کنید:

 1. نوع آب و هوا
 2. ترافیک محل استفاده (میزان رفت و آمد)

موزاییک پلیمری به دلیل استفاده از افزودنی های بتنی بسیار محصولاتی مقاوم در برابر سرما و گرما هستند. پس در هر نوع آب و هوایی استفاده از این محصولات بلامانع است.

استفاده از این محصول معمولا در مکان های عمومی ماشین رو مانند پارکینگ های عمومی و مکان های ترافیک سنگین امکان پذیر نیست. معمول استفاده این محصولات در مناطق ترافیک معمولی و مسکونی انسان رو است. پس حتما قبل از خرید به این 2 مورد نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

قیمت و مقرون به صرفه بودن

قیمت هر محصول از مهمترین مورد های خرید هر محصولی می باشد. هر محصولی با توجه به متریال استفاده شده در آن، استهلاک و… روی آن قیمت گذاری می شود. حتما به این موضوع توجه کنید که ارزان خریدن هر محصولی یک امتیاز مثبت برای شما نیست بلکه می تواند شما را متضرر کند. همچنین در مقابل آن گران خریدن نیز دلیل بر با کیفیت بودن محصول نیست. پس حتما قبل از خرید با دریافت استعلام قیمت از منابع معتبر، تاکید میکنم معتبر،میانگین قیمت را در دست داشته باشید.

نکته دیگری که قابل توجه می باشد، میزان حجم و متراژ کار است. برخی از افراد به دلیل بزرگ بودن پروژه خود، استفاده از این محصولات یا هر کفپوش بتنی دیگری توجیه اقتصادی و زمانی برای آنها نخواهد داشت. پس حتما به متراژ کار و میانگین قیمت ها توجه نمایید.

جدول مشخصات فنی و استاندارد های موزاییک پلیمری

در جدول زیر تمامی مشخصات یک موزاییک استاندارد که بطور صحیح و با متریال با کیفیت تهیه شده است، نوشته شده است.

فرآیند تولید > ویبره ای
حداقل مقاومت خمشی >
35 مگاپاسکال
مقاومت سایشی >
20 میلی متر حداکثر طول سایش
حداقل مقاومت فشاری حاصل از لغره گیری >
30 مگاپاسکال
مقاومت ذوب و یخبندان >
بعد از 60 سیکل سرما بدون آسیب
حداکثر میزان جذب آب >
3% وزنی
وزن هر متر مربع >
50 تا 55 کیلوگرم

نحوه تمیزکاری و شست و شو موزاییک پلیمری

در هنگام اجرا و یا پس از اجرا موزاییک های پلیمری امکان ریختن هرگونه موادی مانند دوغاب، ملات، گرد و خاک و… بروی این قطعات وجود دارد. پس از ریختن این مواد یا هر مواد دیگری در حین انجام پروژه قطعا با توجه به این شرایط  پاکسازی در همان لحظه صورت نمی گیرد و پس از گذشت مدتی این لکه ها سخت شده و روی موزاییک باقی می مانند.

پس از پایان پروژه، نوبت به تمیزکاری سطح این قطعات خواهد رسید. جهت پاکسازی سطح کفپوش های بتنی باید نکاتی را در نظر داشته باشیم که آسیبی به قطعه نرسد. در ادامه به انواع پاکسازی ها توجه کنید:

مواد شیمایی

یکی از مهمترین مسائل و سوال های زیاد پیش آمده، استفاده از مواد شیمیایی جهت پاکسازی موزاییک های پلیمری است. مواد شیمیایی در ظاهر و طول عمر محصولات پلیمری تاثیر گذار می باشند پس تا حد ممکن استفاده از آن توصیه نمی شود.

مواد شوینده

استفاده از مواد شوینده عمومی جهت پاکسازی این قطعات بتنی بلامانع است. جهت پاکسازی پس از نصب ابتدا با تیغ با احتیاط مصالح و یا مواد سفت شده بروی کفپوش های بتنی را تراشیده البته طوری که هیچگونه آسیبی و خط خشی بروی آن نیوفتد. سپس با مواد شوینده به همراه پارچه نرم یا فرچه های نرم شروع به پاکسازی لکه ها و کثیفی ها کنید.

نکته قابل توجه در حین شست و شو و وسایل شست شو موزاییک های پلیمری این است که امکان آسیب رسیدن از طریق برخی از وسایل پاک کننده مانند برس های سیمی و سیم ظرف شویی وجود دارد و اصلا در حین پاکسازی از آن ها استفاده نشود.

تمیز کردن موزاییک پلیمری

تمیزکاری ساده

بعد از اجرا این قطعات بتنی و با گذشت ماه ها، این محصولات به این علت که در معرض رفت و آمد هستند، دچار کثیفی خواهند شد. بطور معمول اگر بصورت منظم تمیزکاری بروی این محصولات صورت گیرد قطعا ظاهر زیبا تر و همچنین طول عمر بیشتری خواهد داشت و قطعا به درجه ای از کثیفی نخواهد رسید که پاکسازی آن مشکل باشد.

جهت تمیزکاری منظم و عادی و رعایت نظافت معمول میتوان از مواد شوینده عمومی به همراه دستمال های نرم صورت گیرد. همچنین می توان جهت پاکسازی بهتر از برس های فرچه ای نرم استفاده نمود.

جهت پاکسازی ابتدا سطح موزاییک های بتنی را با آب ph خنثی خیس کرده و مواد شوینده سطوح را روی آن ریخته و حدود چند دقیقه صبر کرده تا اثر گذار باشد. همچنین می توان جهت پاکسازی بهتر بعد از گذشت چند دقیقه با فرچه شروع به سابیدن سطوح محصولات کنید. در ضمن پس از پاکسازی و شست و شو حتما سطح کار را خشک کنید. همچنین میتوان جهت نظافت روزانه یا هفتگی از تی استفاده نمایید. تی مورد استفاده باید نرم باشد و استفاده از هرگونه تی که باعث بوجود آمدن خراش بروی قطعه شود خودداری کنید.

درصورت ریخته شدن هرگونه مواد سخت و یا مواد شیمیایی روی سطح این قطعات بتنی تا حد ممکن هرچه سریعتر پاکسازی صورت گیرد.

جهت گرفتن بیشترین بازدهی از این محصولات بتنی با رعایت تمام نکات گفته شده جهت پاکسازی و نگهداری موزاییک های پلیمری قطعا موفق خواهید بود.

اجرا صحیح و تمیز توسط بنا

از مهم ترین نکاتی که در حال حاضر خیلی از مشتریان ما با آن برخورد می کنند، بعد از نصب و اجرا قطعات است که باید بنا و یا فردی پروژه را در دست بگیرد که طریقه نصب و با رفتار این محصولات آشنا باشد و نصب به خوبی، صحیح و تمیز صورت گیرد. همچنین بعد از پایان پروژه و هنگام بندکشی، این امر باید به صورت کاملا تمیز و اصولی صورت گیرد، زیرا این محصولات مانند سرامیک نیستند که پس از خشک شدن ملات بندکشی، پاکسازی آن امکان پذیر نیست. این مشکلی است که اکثر مشتریان ما با آن برخورد کرده اند، پس حتما تمیزکاری هنگام اجرا کار و بندکشی را در اولویت بنا خود قرار دهید.

سخن آخر

از محصولات پلیمری میتوان به نما ساختمان که امروزه بسیار کاربردی بوده است اشاره کرد.سرعت در اجرا،تنوع،ظاهر های جدید و زیبا از خصوصیات محصولات پلیمری می باشد.

گروه تولیدی صنعتی آبین بتن مفتخر است که در تولید محصولات پلیمری توانسته اند با استفاده از تکنولوژی و علم نوین بتن محصولاتی تولید کند که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. ما توانسته ایم با مسلح کردن بتن و سبک سازی، محصول کاملا مقاوم در برابر سرما، گرما، نیروهای فشاری، باران های اسیدی و… ارائه کنیم.

جهت خرید موزاییک بتنی پلیمری و دریافت قیمت تماس بگیرید و همچنین در صورت مشاهده محصولات، میتوانید قسمت محصولات “موزاییک پلیمری” را مشاهده کنید.

 • 130 120 46 021
 • 494 000 44 021

گروه تولیدی صنعتی آبین بتن | تولید و فروش انواع محصولات بتنی و سیمانی

22 دیدگاه در “موزاییک بتنی پلیمری چیست؟

 1. محمد ایزدپناه گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون
  آیا مشخصات فنی و استاندارد های نوشته شده، با توجه به نحوه تولیدی که گفتید به دست می آید ؟

  1. کیارش نجفی گفت:

   سلام دوست عزیز
   در این مقاله صرفا یک توضیح مختصری راجب تولید دادیم، اما بدست آوردن یک موزاییک پلیمری با کیفیت نیازمند ریزکاری یا به قول معروف فوت کوزه گری هستش که با تجربه به دست می آید. حتما راجب تولید بی نقص با یک استادکار در ارتباط باش
   حتما به پیج اینستاگرام آبین بتن سر بزن، مقالات آموزشی و کامنت ها هم میتونه کمکت کنه.

 2. Ahmd گفت:

  عالی من از شما خرید کردم امیدوارم کیفیت محصولات خودتونم مانند آموزش ها و توصیحاتتون باشه

 3. رضا بیگلری گفت:

  سلام
  بنظر شما برای ویبا در دماند از محصولات پلیمری استفاده کنم یا واش بتن ؟
  واقعا گیج شدم و نمیدونم از کدوم محصولات استفاده کنم

  1. کیارش نجفی گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما میتونی بدون هیچگونه نگرانی از واش بتن های افزودنی دار و موزاییک پلیمری در هر منطقه ای استفاده کنی تنها محدودیت که این محصولات دارند این است که به دلیل فانتزی بودن آنچنان مقاومت بالایی در برابر نیرو های شدید ندارند ( مثل کارخانه هایی که رفت آمد تریلی و ماشین سنگین توش زیاده)
   بطور کلی توصیه میکنم با توجه به سلیقه شخصی و از لحاظ ظاهری هر کدام که برای شما جذاب تره رو انتخاب کن.

 4. وحید برادری گفت:

  مقاله جامع و کاملی بود
  نحوه تشخیص کیفیت هم لطف کنید آموزش بدید.

  1. کیارش نجفی گفت:

   سلام دوست عزیز
   حتما نحوه تشخیص کیفیت اضافه خواهد شد. البته به صفحه اینستاگرام نیز سر بزنید آموزش هایی راجب این موضوع بارگذاری شده که میتونه کمکتون کنه

 5. حمید گفت:

  سلام
  بنظر من موزاییک های پلیمری قالب های قدیمی و ظاهری قدیمی دارند اما واش بتن از مد نیوفتاده خیلی ساده و زیباس
  نمیدونم چرا قالباتون بروز نمی کنید نه شما بلکه کل ایران همه طرح های پلیمری این شکلی هستش یکم تنوع بدید

  1. کیارش نجفی گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   اتفاقا تنوع بسیار بالایی رو در طرح ها و رنگ های موزاییک پلیمری نسبت به واش بتن که فقط از لحاظ سایز و سنگدانه فرق دارند قابل مشاهده است. اما اینکه خیلی وقته این طرح ها داره استفاده میشه کاملا درست میگید که انشالله در آینده طرح های جدیدی تولید و روانه بازار می شود که متاسفانه فعلا در برنامه ما نیست.

 6. khosravi گفت:

  عالی بود علاوه بر آموزش هاتون کلی هم مشاوره خوب میدید
  ممنون ازتون

 7. حسینی گفت:

  سلام عالی
  برای کردان کدوم بهتره ؟

  1. کیارش نجفی گفت:

   سلام وقت بخیر
   از موزاییک پلیمری و واش بتن میتوانید استفاده نمایید.

 8. saeedeh گفت:

  سلام وقت بخیر
  انتخاب هرکی سلیقه ای هستش اما احساس میکنم بدلیل سادگی و یک طرح معقول از واش بتن، خیلی بهتره، چون موزاییک های پلیمری انگار فقط چندتا طرح هستن که اکثر مکان ها نیز استفاده میشه و دیده میشه
  نه اینکه واش بتن اینگونه نیستا ولی چون شکل ظاهریش یجوریه که به چشم نمیاد و زیبا تره
  البته این نظر شخصی منه
  با تشکر از آبین بتن

  1. کیارش نجفی گفت:

   ممنون از نظرت دوست عزیز به هرحال سلیقه ای هستش.
   هم واش بتن و هم موزاییک پلیمری جزوه محصولات پرفروش این بازار هستند.

 9. samira گفت:

  سلام بسیار عالی بود.
  ارسال به گرگان هم دارید ؟
  بنظر شما با خیال راحت میتونم تو گرگان استفاده کنم ؟ بارندگی زیاده

  1. کیارش نجفی گفت:

   سلام وقت بخیر
   با خیالی راحت، میتونید از موزاییک های پلیمری، در منطقه گرگان استفاده نمایید.

 10. aliakbari گفت:

  موزاییک پلیمری که با کیفیت تولید شده باشه سالیان سال تو هر نوع آب و هوایی با خیال راحت میشه استفاده کرد، فقط باید اینو در نظر داشته باشید که متریالش درجه 1 باشه، در غیر این صورت اصلا فرق نداره که چه نوع موزاییک استفاده می کنید.
  این تجربه چند ساله منه بعد از خرید موزاییک پلیمری با کیفیت، که بعد از گذشت سال ها فقط رنگش یکم پریده که عادیه خورشید اذیت میکنه و همچنین رفت و آمد زیاد و باران و خیلی چیزا دیگه
  اصلا عقلانی نیست با وجود نور آفتاب رفت و آمد و هزار جور مواد روشن میریزه بعد از گذشت مثلا 3 سال مثل روز اول باشه
  نه این، بلکه شما ماشینم میخری همینه دیگه، بعضیا توقع واقعا بیجا دارند
  با تشکر از آبین بتن

  1. کیارش نجفی گفت:

   خیلی ممنون از نظرت علی جان

 11. ساجده گفت:

  سلام وقت بخیر
  خب چجوری بفهمیم یک قطعه با کیفیته؟
  واقعا داستان عجیبیه کلا بازار عجیبی داره این محصولات پلیمری
  یه راهنمای بفرمایید

  1. کیارش نجفی گفت:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر
   شما میتوانید با بررسی دقیق مقاله ها در کنار بررسی محتوا در داخل پیج اینستاگرام ما، میتوانید جواب خود را پیدا کنید
   درغیر این صورت با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید کاملا شمارو راهنمایی خواهند کرد.

 12. bita11 گفت:

  سلام
  مشکل اینجاست که تشخیص کیفیت موزاییک پلیمری، واقعا دشواره و خریدش به شدت سخته
  خیلیا اصلا به این موضوع اهمیت نمیدن، ولی من که میدم واقعا با همنین آموزش هایی که گذاشتید بازم موزاییک رو از نزدیک میبینم نمیدونم باید چیکار کنم (:
  بازم دمتون گرم

  1. کیارش نجفی گفت:

   سلام دوست عزیز
   حتما با مورد هایی که جهت خرید مد نظرتون هست تماس بگیرید و مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *