راهنمای خرید محصولات بتنی, مقاله های آموزشی

بهترین موزاییک جهت کفسازی حیاط و پیاده رو

بهترین موزاییک ها جهت کفسازی حیاط و پیاده رو

بهترین موزاییک جهت کفسازی حیاط و پیاده رو

سوالی که شاید قبل از خرید موزاییک و کفپوش های بتنی برای اکثر کاربران پیش بیاید همین سوال است که چه موزاییک و یا کفپوش برای پیاده رو و حیاط استفاده کنیم؟ یا موزاییک حیاطی یا موزاییک های پیاده رو کدامند؟

در وهله اول باید به این نکته توجه داشت که معمولا پیاده رو ها و حیاط ها دارای ترافیکی نسبتا پایینی می باشند و در اکثر اوقات آدم رو هستند و فقط گاهی اوقات در معرض عبور و مرور ماشین قرار می گیرند. پس در همین ابتدا به این نتیجه میرسیم که مقاومت بسیار بالا در این محوطه ها ملاک ما نمی باشد.

عوامل موثر در خرید بهترین موزاییک ها و کفپوش ها جهت کفساری حیاط و پیاده رو

عوامل تاثیر گذاز شامل:

  1. قیمت مناسب
  2. مقاومت در برابر عوامل طبیعی
  3. مقاومت در برابر مواد شیمیایی
  4. ایمنی در رفت و آمد افراد و میزان لیز بودن
  5. سلیقه فردی

پنج علتی که جهت کفسازی و خرید بهتر، باید مشتریان به آن دقت کنند اما خب اکثر مشتریان فقط و فقط به قیمت و شکل ظاهری آن اهمیت می دهند.

حالا به بررسی این علل ها می پردازیم و در نتیجه بهترین محصولات جهت کفسازی حیاط و پیاده رو با توجه به شرایط خود مشخص خواهد شد و کمک حال مشتریان، جهت خرید بهتر خواهد بود.

قیمت مناسب

مهمترین و اولین گزینه در خرید برای هر فرد، قیمت مناسب می باشد. قیمت هر موزاییک و کفپوش با یگدیگر بسیار متفاوت است و این تفاومت قیمت به دلیل نوع فرآیند تولید، متریال و… می باشد که قطعا ملا مهم هر فرد، قیمت مناسب در قبال بیشترین بازدهی می باشد.

مقاومت در برابر عوامل طبیعی

یکی دیگر از عوامل مهم، مقاومت محصولات در برابر عوامل طبیعی هستند که در مقاله های قبلی بسیار به آن اشاره شده است. بدلیل تماس مستقیم این محصولات با آب و هوا، این موضوع بسیار مورد توجه قرار دارد و محصولات با توجه به نوع کاربری(حیاط، پیاده رو) که در این مقاله درباره آن صحبت می شود باید این نیاز را نیز براورده کنند.

مقاومت در برابر مواد شیمایی

به دلیل رفت و آمد بالا عموم در پیاده رو ها و احتمال ریخته شدن هرگونه مواد از هر فردی و یا هنگام انجام عملیات عمرانی و هرگونه عملیات دیگر، باران ها اسیدی و… وجود دارد و محصول مورد استفاده باید در برابر تماس با هر موادی مقاومت کافی را دارا باشد.

ایمنی رفت و آمد افراد(میزان لیز بودن)

به علت رفت و آمد بالا افراد در پیاده روها و حیاط ها، باید از محصولی استفاده که تضمین ایمنی رفت و آمد افراد را بدهد که باعث ایجاد مشکلاتی همچون لیز خوردن افراد نشود و این موضوع بسیار مورد توجه قرار دارد.

سلیقه شخصی فرد

آخرین عامل در انتخاب بهترین موزاییک و کفپوش جهت کفسازی پیاده رو و حیاط ها سلیقه فردی است. جدا از هرچیز دیگری، ظاهر و میزان جذابیت هر محصول نیز بسیار مورد توجه قرار میگیرد و حق اصلی هر فردی است که با توجه به شرایط که دارد تنوع نیز جهت انتخاب محصول با توجه به شرایط خود داشته باشد.

حالا به قسمت اصلی مقاله و به تحلیل محصولات و تشخیص بهترین آنها جهت کفساری حیاط و پیاده رو می پردازیم.

دپو موزاییک پلیمری-آبین بتن

موزاییک پلیمری

محصولات پلیمری جزوی از بهترین و پرفروش ترین موزاییک ها و بهترین انتخاب ها جهت کفسازی پیاده روها و حیاط ها هستند. حالا به بررسی جزئیات و اینکه علت این برتری برای چیست میپردازیم.  بطور کلی موزاییک های پلیمری با توجه به متریال استفاده شده در طی تولید آن دارای قیمت نبستا خوب و مناسب می باشد. از لحاظ مقاومت در برابر عومل طبیعی و مواد شیمایی نیز به دلیل استفاده از رزین و ساختار شیمایی منظم دارای مقاومت کافی می باشد. از لحاظ ایمنی و میزان درصد لیز بودن، برخی از نمونه ها پلیمری دارای سطح لیز هستند که توصیه می شود در مکان های پر رفت و آمد عمومی استفاده نشود. علت آخر نیز  سلیقه فردی است که محصولات پلیمری در این بابت حرفی برای گفتن نمیگذارند، زیرا دارای تنوع بالا در طرح، رنگ و سایز هستند. در ضمن شما میتوانید قسمت محصولات موزاییک پلیمری را مشاده کنید.

دپو واش بتن-آبین بتن

واش بتن

محصولات واش بتن محبوبیت بسیار بالایی در بین مشتریان این صنعت دارد. این محصول دارای قیمت نسبتا بالا نسبت به بقیه موزاییک ها دارد، مقاومت تغریبا کم در برابر عوامل طبیعی مانند مناطق سردسیر و باران فراوان و… دارد، مقاومت بالایی در برابر مواد شیمایی دارد، دارای ایمنی بالا جهت رفت و آمد و میزان درصد احتمال لیزخوردگی آن بدلیل برجسته بودن سنگ درصد پایینی می باشد و همچنین دارای ظاهری زیبا، جذاب و تنوع رنگبندی بسیار بالا و همچنین قابلیت اجرا بصورت ترکیبی با سنگ چمن دارد که این امر بسیار در جذابیت و علت های جذابیت این محصول میتوان عنوان کرد. در ضمن شما میتوانید قسمت محصولات واش بتن را مشاهده کنید.

دپو کفپوش بتنی پرسس - آبین بتن

کفپوش های بتنی پرسی

این کفپوش های بتنی نیز دارای محبوبیت بسیار بالایی در بین مشتریان و بخصوص پیمانکاران دارد. اما خب علت این محبوبیت بیشتر به علت مقاومت بالای این محصول و طول عمر بالای آن در هر شرایطی میباشد. این محصول دارای قیمت نسبتا بالا(در مقایسه با دیگر موزاییک های بتنی) می باشد اما با توجه با بازدهی آن، میتوان گفت قیمت معقولی را داراست. همچنین این محصولات از نظر مقاومت در هر شرایطی حرفی برای گفتن باقی نمیگذارند. از لحاظ ایمنی نیز میتوان گفت که تغریبا احتمال لیز بودن این محصول 0 است. همچنین این محصولات بطور کلی در یک طرح و سایز های مختلف تولید می شوند و تنوع بسیار پاییبی دارند. در ضمن شما میتوانید قسمت محصولات کفپوش بتنی پرسی را مشاهده کنید.

دپو موزاییک ویبره ای - آبین بتن

موزاییک های ویبره ای

موزاییک های ویبره ای جزوه اولین موزاییک بتنی می باشند که بعد از به بازار آمدن نوع جدید موزاییک ها مقداری از محبوبیت آنها کاسته شد. این محصولات دارای قیمت نسبتا پایین نسبت به دیگر محصولات دارد، مقاومت قابل قبول در برابر عوامل طبیعی و مواد شیمایی دارند، همچنین درصد ایمنی بالا و لیزخوردگی پایینی دارند، اما تنوع آن در رنگبندی و طرحبندی، پایین است. در ضمن شما میتوانید قسمت محصولات موزاییک بتنی ویبره ای را مشاهده کنید.

نتیجه گیری

با بررسی جزئیات محصولات میتوان گفت از تمامی محصولات نام برده شده میتوان استفاده کرد اما خب عنوان ما از ابتدا مشخص بود “بهترین موزاییک ها جهت کفسازی حیاط و پیاده رو”

با توضیحات و راهنمایی انجام شده شرایط خود را سنجیده و با توضیحات مقایسه کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید. همه چیز کاملا مشخص است.

لینک خارجی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.