دسته‌بندی نشده

مزایا و معایب موزاییک پلیمری + راهنما خرید و نکات مهم قبل از نصب

مزایا و معایب موزاییک پلیمری

قبل از خرید هر نوع محصولی، به خصوص خرید موزاییک، همه ما عادت داریم که یک نقد و بررسی دقیق و یا مزایا و معایب محصول مورد نظر خودمان را مشاهده کنیم و در نتیجه انتخاب و خرید بهتری داشته باشیم. در این مقاله جذاب، به بررسی دقیق مزایا و معایب موزاییک های پلیمری می پردازیم و در آخر با یک راهنمای خرید خوب، این مقاله کوتاه و کاربردی را به پایان می رسانیم. به شما قول می دهم در پایان این مقاله کوتاه، تمامی ابهامات شما از بین رفته و با خیال راحتری می توانید موزاییک پلیمری را بررسی و خرید خود را انجام دهید.

مهمترین مزایای کفپوش های پلیمری

امروزه سنگ های مصنوعی سمنت پلاست از کامل ترین و بی نقص ترین کفپوش های بتنی هستند که همین امر باعث جلب توجه این محصولات در بازار شده است. در ادامه این مقاله به بررسی تمامی مزیت های این محصولات می پردازیم، پس همراه ما باشید.

مقاومت در برابر سرما و گرما

از مهم ترین مزایای این محصولات دوست داشتنی، می توان به مقاومت بالا در برابر هر نوع آب و هوایی اشاره نمود. امروزه بسیاری از افراد که در مناطق سردسیر کشور ساکن هستند، از خرید این محصولات بتنی و  به خصوص واش بتن ( تولید کنندگانی که با کیفیت بد، نام این محصول را خراب کردند) بسیار شک و تردید دارند و ترس از پودر شدن این محصولات دارند که این مشکل در موزاییک های پلیمری کاملا از بین رفته است.

پیشنهاد می کنم، حتما مقاله “مزایا و معایب واش بتن” را نیز مشاهده فرمایید.

مقاومت فشاری بالا نسبت به دیگر محصولات فانتزی

با نگاه اول به محصولات پلیمری، به ضخامت کم آن پی خواهید برد. شاید در همان نگاه اول، این محصولات جذاب، بسیار قطعه ای ضعیف به نظر خواهند آمد، اما یکی از مهم ترین مزیت های سنگ های مصنوعی، مقاومت فشاری بالا آن نسبت به دیگر محصولات بتنی فانتزی است.

دپو موزاییک پلیمری طرح واش سفید

تنوع بالا در کنار شکل ظاهری زیبا

محصولات پلیمری تنوع بسیار بالایی در رنگ بندی، ابعاد و به خصوص طرح بندی دارند که همین امر باعث وجه تمایز این کفپوش پلیمری نسبت به دیگر کفپوش های بتنی شده است. همچنین شکل ظاهری زیبا، جذاب و براقیت روی آن که به دلیل ساختار شیمایی منظم آن است، یکی دیگر از مزیت های مهم این قطعات بتنی دوست داشتنی است.

نصب ساده و آسان

نصب ساده و آسان با ملات ماسه و سیمان، که خیلی راحت می توان این قطعات بتنی را اجرا کرده و همچنین به دلیل وجود سنگ های اسکوپ پشت این موزاییک حیاطی، چسبندگی بین محصول و کف کار، به راحتی صورت می گیرد.

قابلیت اجرا به صورت ترکیبی و چند رنگ

از دیگر مزیت های جذاب این محصولات، می توان به استفاده همزمان از 2 یا 3 رنگ در اجرا کفپوش های پلیمری اشاره کرد که بر خلاف تصور بسیار از افراد، این ترکیب جذاب به وجود خواهد آمد، البته این نکته قابل ذکر است که سلیقه ها متفاوت است.

عدم نیاز به برشکاری در حین اجرا

تنوع بالا در ابعاد و سایز بندی، از دیگر مزیت های سنگ های مصنوعی سمنت پلاست است که می توان با توجه به کاربری خود، سایز های مورد نظر را انتخاب کرده و کاملا یک دست و تمیز اجرا نمود.

قابلیت استفاده در نما

از برخی مدل های کفپوش های بتنی پلیمری، می توان به عنوان نما استفاده نمود که بسیار جذاب خواهد بود. در تصویر زیر می توانید نمونه ای از موزاییک پلیمری طرح خطیبی 60*30 که در نما کار شده است را مشاهده می کنید.

موزاییک پلیمری طرح خطیبی اجرا شده در نما

بررسی مزایا و علت وجود این مزیت ها

وجود تمامی این وجه تمایز ها، قطعا به دلیل تغییرات در روند تولید این محصول خواهد بود. از مهم ترین علل های وجود این مزیت ها، وجود افزودنی های بتن در موزاییک پلیمری و روند تولید بهتر نسبت به موزاییک های نوع قدیم است. رزین های پلی کربسیلات بر پایه اتر، باعث جذب آب کمتر، عدم وجود خلل و فرج و مقاومت بالا این محصولات خواهد شد.

 

مهمترین معایب کفپوش های پلیمری

سنگ های مصنوعی سمنت پلاست، به دلیل مزیت های بالای مورد توجه، آن چنان معایبی که بسیار جدی و یا مهم باشد را ندارد. اما در ادامه به برسی برخی از معایب این محصول که بیشتر نیز در زمان تولید است نه مصرف، می پردازیم.

استفاده در مناطق پر و رفت آمد وسایل نقلیه ممنوع!

مقاومت فشاری بالا این محصولات فقط در حد نرمال انسان رو و در حد کمی ماشین رو خواهد بود. همانطور که می دانید این محصولات، فانتزی و دوام فشار محل های پر رفت و آمد وسایل نقلیه و همچنین ماشین های سنگین را ندارد، به طور مثال از آن نمی توان در پارکینگ های عمومی و یا مکان هایی که ماشین های سنگین عبور و مرور می کنند استفاده کرد.

دقت بالا در تولید

دیگر معایب کفپوش های پلیمری، در زمان تولید آن است که در روند تولید آن باید دقت بالایی شود. میزان درصد فوق روان کننده ها، میزان درصد رزین، متریال و همچنین میزان میکس ملات با یک دیگر، از عوامل مهم در تولید است که بسیار باید با دقت بالایی صورت گیرد تا محصولی با مزیت های بالا و با کیفیت تولید گردد.

دپو موزاییک پلیمری طرح سنگ فرش

 

راهنما خرید موزاییک پلیمری

در خرید موزاییک های پلیمری با بررسی چند نکات ساده می توان یک خرید خوب را تجربه نمود، البته تشخیص کیفیت این محصولات کاملا مبحثی جداست که بسیار تخصصی و سخت است، اما جهت خرید بهتر حتما به نکات زیر توجه کنید:

 1. اولین قدم خرید از منابع معتبر، جهت خرید حتما تولید کنندگان و فروشندگان معتبری را انتخاب کنید.
 2. در صورت سردسیر بودن محل پروژه، حتما ضمانت استفاده در مناطق سردسیر را از تولید کننده دریافت کنید.
 3. عدم وجود خلل و فرج روی قطعه، نشان دهنده ملات خوب قطعه است.
 4. رنگ محصول باید با کیفیت، شفاف و استاندارد باشد.
 5. مشاهده سنگدانه های اسکوپ پشت موزاییک های پلیمری و تراکم خوب سنگدانه ها و عدم ریزیش آن ها نیز نشان از کیفیت خوب ملات می دهد.
 6. عدم وجود بافت های اسفنجی نیز نشان از طرح اختلاط خوب این قطعات بتنی می دهد.

به بررسی نکات گفته شده تا حدودی خرید بسیار خوبی خواهید داشت و شکی در آن نخواهد بود.

 

نکات مهم بعد از خرید جهت اجرا

بعد از خرید محصولات پلیمری هنوز هم هیچی تموم نشده و باید جهت اجرا و افزایش عمر این محصولات نکات دیگری نیز رعایت کنید تا بیشترین بازدهی را از محصولات که برای محل خود خریده اید را داشته باشد، پس به نکات زیر توجه نمائید:

 1. بعد خرید موزاییک پلیمری حتما، از یک بنا کار بلد و فردی که دارای تجربه اجرا موزاییک های پلیمری را دارد، استفاده نمایید.
 2. کف سازی قبل از نصب، از مهمترین قسمت های اجرا هر نوع موزاییکی است که باید قبل از هر چیزی حتما زیر سازی مناسب و یکنواختی داشته باشید، در غیر این صورت پس از اتمام کار حتما بسیاری از محصولات دچار خرابی و شکستگی خواهد شد.
 3. بند کشی باید دقیق، اصولی و با دقت بسیار بالا صورت گیرد. در صورتی که دوغاب به روی سطح موزاییک ریخته شود، پس از خشک شدن، پاک کردن آن غیر ممکن خواهد بود و در نتیجه کاملا شکل ظاهری موزاییک ها را تخریب خواهد کرد و ظاهری زشت را باقی خواهد گذاشت.

کلام آخر

همانطور که در همان ابتدا به شما گفته شد، تمامی معایب و مزایای این محصولات به همراه یک راهنما خرید خوب و نکات مهم قبل از نصب محصولات گفته شد که با رعایت نکات گفته شده، به شما قول خواهم داد که با خیال راحت می توانید سالیان سال در هر نوع و آب و هوایی از این محصولات بهره ببرید.

اگر سوالی دارید حتما در قسمت دیدگاه ها برای ما بنویسید، امیدوارم که از این مقاله کوتاه و کاربردی لذت برده باشید.

گروه تولیدی صنعتی آبین بتن | تولید کننده انواع محصولات بتنی و سیمانی

بازگشت به لیست

5 دیدگاه در “مزایا و معایب موزاییک پلیمری + راهنما خرید و نکات مهم قبل از نصب

 1. محمدعلی قاسمی گفت:

  بسیار عالی و کاربردی
  در صورتی که در مناطق سردسیر استفاده کنیم و قطعه دچار پودرشدگی بشه مشکل کجاست ؟ من دقیقا به همین مشکل بر خوردم و با خرید از یک کارگاهی تو اردبیل با اولین سرما موزاییک ها کم کم شروع به نابودی شدن و متاسفانه کاریم از دستم بر نمیومد و فقط ضرر کردم

  1. کیارش نجفی گفت:

   سلام وقت بخیر
   محمد عزیز، متاسفانه بسیاری از افراد بدون اینکه اطلاعات کافی راجب متریال موزاییک پلیمری داشته باشند و فقط فکر سود بیشتر هستند، این محصولات را تولید می کنند و با قیمت نسبتا پایین تر با همان شکل ظاهری راهی بازار می کنند و بسیاری از افراد به دلیل اینکه اطلاعات کافی راجب این قطعات ندارند، قیمت را ملاک قرار می دهند و خرید موزاییک را از این کارگاه ها انجام میدهند. دقیقا همین موضوع برای مشکلی که روی محصولات شما پیش آمده صدق میکنه.
   ببینید موزاییک ها به این روش تولید می شوند که یک قالبی وجود دارد و متریال در داخل آن پر می شود و سپس پس از گذراندن مدت عمل آوری، محصول بدست می آید. حالا شما فرض کنید که هر متریالی + رنگ داخل این قالب بریزید دقیقا محصول را با هم شکل به شما تحویل میدهد. پس شکل ظاهری ملاک نیست. حتما منابع معتبر را جهت خرید انتخاب کنید.
   گروه تولیدی صنعتی آبین بتن از برترین تولید کنندگان موزاییک پلیمری می باشد که با خیالی راحت و با ضمانت می توانید از این محصولات در مناطق سردسیر بهره ببرید.

 2. حامد قاسمی گفت:

  سلام
  کاملا گل گفتید، هر موزاییک پلیمریی این مزایا را نداره چون تولید هر محصولی استاندارد هایی داره که باید رعایت شه.
  متاسفانه خیلی جاها کارگاه زدن و آتو آشغال میریزن تو قالب تحویل مردم میدن با نصف قیمت.
  آبین بتن رو دنبال میکنم چون واقعا اطلاعات خوبی میده حالا قسمت نشده هنوز از محصولاتش استفاده کنم ولی واقعا مزایا، خدمات و ضمانتی که رو محصولات میده نشان دهنده اطمینان از کیفیت باره

 3. hamedhr گفت:

  بسیار عالی ادم لذت میبره از این همه اطلاعات که در اختیار کاربران قرار می دید. در اینستگرامتون ه فوق العاده هستید آموزش ها و نکاتی میگید که در خرید هر محصول بتنی ای میتونه کمکتون کنه

 4. محمد زنجانی گفت:

  سلام
  آیا نشان تجاری شما روی محصولاتتون هست ک متوجه کیفیت بشیم؟
  واسه نما کاری چه محصولاتی رو پیشنهاد میکنین؟
  برش کاریش چه جوریه؟
  منطقه ما فوق العاده گرمسیر هست! جواب میده ؟
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *